Ultra High Speed Kamera ile Neler Yapabilirsiniz?

Ultra High Speed Kamera ile Neler Yapabilirsiniz?

High Speed kamera gerek kamera kiralamak isteyenler için gerekse de kamera satın almak isteyenler için merak edilen bir konudur.

High speed kamera son derece büyük bir yatırımdır, bu nedenle karar verme adımı büyük bir adımdır. İhtiyacınıza uygun olduğundan emin olmak ya da belli bir süreliğine kullanmak için önce yüksek hızlı bir kamera kiralamak isteyebilirsiniz.

Eski ve Yeni Literatürde High Speed Kamera

Film kameraları daha hızlı hale geldikçe, hızlılık açısından yarattıkları fark (HS fotoğrafçılığı gibi) ve aynı zamanda filmin hızlı dönen makarası nedeniyle “high speed film kameraları” olarak adlandırıldılar. Ardından dijital video filmin yerini aldı ve “high speed video kameraları” önem kazandı.

Bugün çoğu cep telefonu bir “slow motion” modu sunuyor ve hepimiz bunun ne olduğunu anlıyoruz. Kullanıcının bir olayı yakalamasını ve konuyu inceleyebilmemiz için ağır çekim hızında oynatmasını sağlıyorlar. Bunu, saniyede 30 kare standart video kameradan daha hızlı bir hızda kaydederek ve ardından bu hızın çok küçük bir bölümünde oynatarak yapar.

Standart Video Kamera ve High Speed Kamera Arasındaki Farklar

Standart bir video kamera, görüntüleri saniyede 30 (bazen 24) resim (pps) veya saniyede kare (fps) hızında yakalar. Bundan daha hızlı olan her şeye teknik olarak high speed kamera denebilir, fakat çoğu muhtemelen tanımlama işaretini 250 fps ve daha yüksek bir değere ayarlayacaktır.

Ancak bu açıklama bile yanıltıcı olabilir, çünkü birçok kamera piksel çözünürlüğünü düşürerek, genellikle görüntü kalitesinin kullanılamaz olduğu noktaya kadar bu yüksek kare hızlarında kayıt yapabilir.

High Speed Kamera Kullanmaya Mı İhtiyacınız Var?

Standart bir video kamera kullanarak bir olayda hareketi yavaşlatmaya çalıştıysanız ve kareler arasında önemli veriler/resimler kaçırıldıysa, muhtemelen high speed kamera almanız gerekiyor.

Videonuzda yeterli veri noktası alıyorsanız, ancak her karede hareket bulanıklığı varsa, daha hızlı pozlama/enstantane ile standart bir kameraya ihtiyacınız olabilir. Ancak birçok zaman söz konusu tespit, high speed kamera ihtiyacını doğurmuştur. Web sitemiz üzerinden ihtiyaç duyduğunuz high speed kamera modellerini inceleyebilir ve kiralayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Proudly powered by WordPress | Theme: SpicePress by SpiceThemes