Süper Slow Motion Kamera Nedir ?

Süper Slow Motion Kamera Nedir ?

Süper slow motion kamera nedir sorusu birçok kameraman için önemlidir. Kritik bir kullanım amacı bulunan süper slow motion kamera oldukça maliyetli bir sistemdir.

Süper slow motion kamera nedir diye soran kameramalar, kullanım amacı üzerinden bu sistemin gerekliliğini ve verdiği özel hizmeti görebilir ve inceleyebilir. Örneğin spor etkinliklerinde veya endüstriyel süreçlerde, hızlı hareket eden eylemlerin ağır çekimde gösterilmesi gereken durumlar için son derece doğru bir tercih olacaktır.

Ağır çekim, modern film yapımında her yerde bulunur. Farklı efektler elde etmek için çeşitli yönetmenler tarafından kullanılır. Ağır çekimin bazı klasik nedenleri şunları içerir:

·         Beceri ve stil sergilemek için her türlü atletik aktivite çekmek

·         Atletik bir oyunda, genellikle tekrar olarak gösterilen önemli bir anı yeniden yakalamak

·         Bir su damlasının bardağa çarpması gibi doğal olaylar

Süper Slow Motion Kamera Nedir ve Ne İşe Yarar?

Süper slow motion kamera manuel veya otomatik (hareket algılama) olarak 960 fps veya daha yüksek kare hızında kaydetme işlevi sağlayabilir. Süper slow motion kamera çok önemli bir bölüm sistem geldi televizyon sporları ve etkinliklerinin kelime dağarcığının onlarsız bir hayat hayal etmek imkansızdır.

Slow motion söz konusu olduğunda da izleyiciler yayıncılar ve HD’ye geçiş yapan üreticilerden aynı üretim değerlerini bekler. Bu da ancak süper slow motion kamera nedir sorusunun cevabı ile ortaya çıkabilecek yöntemler ışığında gerçekleşir.

Slow Motion ve Süper Slow Motion Nedir, Aralarındaki Farklar Nedir?

Tipik olarak bu tarz, her bir film karesinin oynatılacağından çok daha hızlı bir oranda yakalandığında elde edilir. Normal hızda tekrar oynatıldığında, zaman daha yavaş ilerliyor gibi görünür. Ağır çekim, normal olarak kaydedilmiş görüntüleri daha yavaş bir hızda oynatarak da elde edilebilir. Bu teknik, filmden çok, anında tekrar oynatılan videoya daha sık uygulanır.

Süper ağır çekim elde etmenin geleneksel yöntemi , genellikle bilimsel uygulamalar için hızlı olayları kaydetmek için özel ekipman kullanan daha karmaşık bir teknik olan yüksek hızlı fotoğrafçılıktır.

Bir Cevap Yazın

Proudly powered by WordPress | Theme: SpicePress by SpiceThemes